- Homepage
- States and countries
- Poland
- Gdańsk
List of all places from Gdańsk in Poland, which were temporarily governed by the German Empire.
Amalka
Aplinki
Arciszewo
Augustowo
Babidół
Babidół (przy Żukowie)
Bagniewo
Banino
Barchnowy
Bartoszylas
Barłomino
Barłożno
Bałdowo
Beka
Białachowo
Białachówko
Białe Błota
Białe Błoto
Białogóra
Bielawki
Bielawki
Bielawy
Bielkówko
Bieszki
Bieszkowice
Bieszkowo
Bliziny
Bobowo
Bobrowiec
Bobrowiec, Osada
Bogatka
Bojan
Bolszewo
Borcz
Borek
Borek
Borkowo
Borkowo
Borkowo (Łostowickie)
Borowce
Borowina
Borsk
Borzechowo
Borzyszewo
Bożanka
Bożepole Królewskie
Bożepole Małe
Bożepole Szlacheckie
Bożepole Wielkie
Brody
Brody-Młyn
Brudzewo
Brzeźno
Brzeźno Gdańskie (Gdańsk-Brzeźno Gd.)
Brzeźno Lęborskie
Brzozówka
Brzusce
Brzyn
Brętowo (Gdańsk-Brętowo)
Budy
Bukowa Góra
Bukowo Paczewskie
Burchardztwo
Buszkowy Dolne
Buszkowy Górne
Bychowo
Bysewo
Bystra
Bytonia
Bór
Bór
Bór
Bącka Huta
Bącz
Bączek
Bąk
Bąkowo
Będargowo
Będominek
Będzieszyn
Błonia (Gdańsk-Błonia)
Błądzikowo
Błędno, Nadleśnictwo
Cedry Małe
Cedry Wielkie
Celbowo
Celmirostwo
Chałupy
Chmieleniec
Chmielno
Choczewko
Choczewo
Chojna
Chrzanowo
Chwarzczenko
Chwarzno
Chwarzno
Chwaszczyno
Chylonja
Chylowa Huta
Chynowie
Chłapowo
Ciechocino
Ciecholewy
Ciechomie
Cieciorka
Ciekocino
Cieplewo
Ciepłe
Cierznia
Cierzpice
Cieszenie
Cieszonko
Cisewie
Cisiny
Cisowa
Cięgardło
Czapelsko
Czapelsko Małe
Czaple
Czaple
Czarlin
Czarlino
Czarna Góra
Czarna Huta
Czarna Woda
Czarne
Czarnocin
Czarnocińskie Piece
Czarnymłyn
Czechy
Czeczewo
Czerniec
Czerniewo
Czernikowy
Czerwińsk
Czymanowo
Czysta Woda
Cząstkowo
Częstkowo
Częstkowo
Częstocin
Dalwin
Damaszka
Danowice
Dargolewo
Darzlubie
Darzlubie, Nadleśnictwo
Deka
Dobrogoszcz
Dobrzewino
Dolina (Gdańsk-Dolina)
Dolinka
Dolna Brodnica
Dolne Horniki
Dolne Kąpino
Dolne Maliki
Domachowo
Domachowo
Domatowo
Domatówko
Dreieck
Drzewina
Drzewina *
Drzewiny
Duże Krówno
Dywan
Dziemiany
Dzierzążno
Dzierzążno
Dzięcielec
Dąbrowa
Dąbrowa
Dąbrowa
Dąbrowa Brzezieńska
Dąbrowa Puzdrowska
Dąbrowo (przy Klukowej Hucie)
Dąbrówka
Dąbrówka
Dąbrówka
Dąbrówka
Dąbrówka
Dąbrówka
Dąbrówka Mała
Dębek
Dębiagóra
Dęblin
Dębogóry
Dębogórze
Dębowo, Nadleśnictwo
Dębowylas
Dęptowo
Długie
Długikierz
Egiertowo
Eickstedt
Elganowo
Emaus (Gdańsk-Emaus)
Firog
Foshuta
Frank
Frąca
Garcz
Garczyn
Gardkowice
Gazy
Gdańsk
Gdynia
Giemlice
Glazica
Glinki
Glinna Góra
Glinna Góra
Gniew
Gniewinko
Gniewino
Gniewowo
Gnieżdżewo
Gniszewo
Godziszewo
Godętowo
Gogolewo
Golubie
Gorczyska
Gorzędziej
Gorzędziejskie Lądy
Goręczyno
Gostomie
Gostomko
Goszczyno
Goszyn
Goszyn
Gowidlino
Gowinko
Gowino
Gołębiewo Średnie
Gościcino
Grabiny Duchowne
Grabiny Duchowne *
Grabiny Zameczek
Grabińskie Pole
Grabowiec
Grabowo
Grabowska Huta
Grabówko
Graniczna Wieś
Granicznik
Gruenlinde
Grzebieniec
Grzybno
Grzybno
Grzybowo
Grzybowskimłyn
Gręblin
Góra
Góra
Górka
Górki
Górki Wschodnie
Górki Zachodnie (Gdańsk-Górki Z.)
Górna Brodnica
Górne Grzybno
Gąsiorki
Gęby
Gętomie
Gęś
Głodowo
Głodowo
Głodowo przy Bojanie
Głodówko
Głuche
Głusino
Głuszewo
Głębokie
Hallerowo
Hamerbark
Hasenberg
Hejtus
Hel
Holm
Hopowo
Hopy
Huta
Huta Dolna
Huta Górna
Huta, Nadlesnictwo
Iwiczno
Iłownica
Jabłowo
Jabłówko
Jackowo
Jagatowo
Janin
Janiszewko
Janiszewo
Jankowo Gdańskie
Jaroszewy
Jasień
Jasiowa Huta
Jastarnia
Jastrzębie
Jastrzębie
Jaszcerz
Jaszczerek
Jawornik, Nadleśnictwo
Jaźwiska
Jegmuca
Jeldzino
Jelenica
Jeleń Szlachecki
Jeleńska Huta
Jelitkowo (Gdańsk-Jelitkowo)
Jezierce
Jeziorki
Jeżewnica
Jeżewo
Jodłowno
Junkrowy
Juszki
Juszkowo
Jęczewo
Kaczki
Kaczkowo
Kaliska
Kaliska
Kaliska Szlacheckie
Kalisz
Kalka
Kalęba
Kamela
Kamienica Królewska
Kamienica Szlachecka
Kamienna Góra
Kamień
Kamieńskimłyn
Kamionka
Kamionka Szlachecka
Kamirowo
Kamirowskie Piece
Kanie Budy
Kaplica
Karczemka Gardkowska
Karczemki (przy Dobrzewinie)
Karczemki Kiełpińskie
Karlikowo
Kartoszyno
Kartowo
Kasparus
Kawle
Kazimierz
Kazub
Kczewo
Kieleńska Huta
Kielno
Kierwałd
Kierzkowo
Kierzkowo
Kiezmark
Kiełpino
Kiełpino Górne
Kisewo
Kistowo
Kistówko
Kiszewski Zamek
Klaniny
Kliczkowy
Klonowo
Klonowo Dolne
Klonowo Górne
Klonówka
Klukowa Huta
Klukowo
Knibawa
Kniewo
Kobierzyn
Kobylasz
Kobyle
Kobysewo
Kocborowo
Kochanowo
Kokoszki
Kokoszki
Kolbudy Dolne
Kolbudy Górne
Koleczkowo
Kolibki
Kolińcz
Kolnik
Kolonja
Kolonja
Komary
Konarzyny
Kopalino
Kopytkowo
Korne
Kosakowo
Koszwały
Koteże
Kowale
Kowale
Kowalewo
Kowalka
Kozia Góra
Kołkowo
Kościelna Jania
Kościerska Huta (Kościerzyna-K. Huta)
Kościerzyna
Kościerzyna *
Koźlinki-Szarydwór
Koźliny
Koźmin
Krakowiec (Gdańsk-Krakowiec)
Krawasin
Krokowo
Krowie Łąki
Kruszewo
Kruszyno
Krykwałd
Krzywe Koło
Królówlas
Krąg
Krąskimłyn
Krępiec
Krępki
Kuchnia
Kujaty
Kulice
Kurowo
Kursztyn
Kuśnica
Kębłowo
Kętrzyno
Kłanino
Kłobuczyno
Kłodawa
Kłodno
Kłosowo
Kłosówko
Lalkowy
Lasek
Legan
Lemany
Leobór
Lesk
Leszczynki
Leszkowy
Leszno
Letnidwór
Lewinko
Lewino
Lezno
Leśna Jania
Leśniewo
Leśno
Lichtenfeld
Lignowy
Liniewko
Liniewko
Liniewo
Liniewskie Góry
Linja
Linja-Folwark
Linowiec
Lipa
Lipce (Gdańsk-Lipce)
Lipia Góra
Lipia Góra
Lipinki
Lipinki Szlacheckie
Lipuska Huta
Lipusz
Lipy
Lisaki
Lisewiec
Lisewo
Lisewo Gniewińskie
Lisia Jama
Lisiki
Lniska
Lniskie Pola
Loryniec
Lubań
Lubiatowo
Lubichowo
Lubieszyn
Lubieszynek
Lubiki
Lubiszewo
Lubkowo
Lublewo
Lubocino
Luchowo
Ludwikowo
Luzino
Lądy
Lędowo
Majdany
Majewo
Maks
Maksymiljanowo
Malary
Malbork
Malenin
Marchowo
Masłowo
Matarnia
Maćkowy
Małe Krówno
Małe Wiosła
Małe Wyręby
Małkowo
Mechelinki
Mechowo
Mechowo
Melgrowa Góra
Melgrów
Mermet
Mezowo
Michalin
Miechucino
Miechucińskie Chrósty
Miedzno
Mieliczki
Mieroszyno
Mierzeszyn
Mierzynko
Mierzyno
Mieszczyn
Mieszek
Migowo (Gdańsk-Migowo)
Migowo Lęborskie
Milanowo
Milwino
Milwińska Huta
Minkowice
Mirachowo
Miradowo
Mirotki
Mirowo
Mirówko
Miszewko
Miszewo
Międzyłęż
Miłobądź
Miłoszewo
Modrowo
Mojusz
Mojuszewska Huta
Mokry Dwór
Morzeszczyn
Mosty
Mościska
Mrozy
Mrzezino
Mygi
Młynisko
Młyńsk
Mściszewice
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
NN
Nadole
Naniec
Narkowy
Narkowy, Stacja kolejowa
Nawcz
Nejmusy
Nicponie
Niedamowo
Niedarzyno
Niegowo (Gdańsk-Niegowo)
Niepoczołowice
Niestępowo
Nowa Cerkiew
Nowa Huta
Nowa Karczma
Nowa Kiszewa
Nowa Przerębska Huta
Nowa Wieś Przywidzka
Nowahuta Sikorska
Nowawieś
Nowawieś
Nowawieś
Nowe Borzechowo
Nowe Kębłowo
Nowy Bukowiec
Nowy Glińcz
Nowydwór
Nowydwór
Nowydwór
Obozin
Ocypel
Odargowo
Ogonki
Okarpiec
Okole
Okoninki
Oksywja
Okuniewo
Oliwa (Gdańsk-Oliwa)
Olpuch
Olszanka
Olszewce
Opalenie
Opalino
Orle
Orle
Orlinki
Orunia (Gdańsk-Orunia)
Orłowo
Osice
Osieczno
Osiek
Osiek
Osieki Lęborskie
Osowa
Osowagóra (przy Przodkowie)
Osowo
Osowo
Ostrowite
Ostrowite
Ostrowite
Ostrowo
Ostrzyce
Ostrózki
Osówek
Osłonino
Otalżyno
Otomin *
Otomino
Owczarki
Owczarnia
Owidz
Owśnice
Paczewo
Palasz
Paraszyno
Parowa
Parszczyce
Parszkowo
Pasda
Patoki (przy Sierakowicach)
Pawłowo
Pałubice
Pelplin
Perlinko
Perlino
Peterhof (Tczew-Peterhof)
Piaseckie Pole
Piaseczno
Piaski (Gdańsk-Piaski)
Piaśnica
Piece
Piechowice
Piecki (Gdańsk-Piecki)
Piekło Dolne
Piekło Górne
Pieleszewo
Pieniążkowo
Pierszczewko
Pierszczewo *
Pierwoszyno
Piesienica
Pikarnia
Pinczyn
Piotrowo
Platen-Zamek
Pobłocie
Poczernino
Podjazy
Pogódki
Pogórze
Polanki (Gdańsk-Polanki)
Polchowo
Polchówko
Pomieczyno
Pomieczyńska Huta
Pomlewo
Pomlewo *
Pomyje
Popia Góra
Porąb
Poręby
Postołowo
Potuły
Potęgowo
Prokowo
Prusewo
Pruszcz Gdański
Przegalina
Przejazdowo
Przerębska Huta
Przetoczyno
Przewóz
Przodkowo
Przyjaźń
Przyrowie
Przytarnia
Przywiczno
Pręgowo Górne
Psalmo
Pszczółki
Puc
Puck
Pustkowie Cisowskie
Pustkowie Grabowskie
Pustkowo
Puzdrowo
Pużyce
Półwieś
Pączewo
Pępowo
Pętkowice
Płachty
Płaczewo
Płoczyce
Płęsy
Radogoszcz
Radostowo
Radoszewo
Radunica
Radziejewo
Rajkowy
Rakowiec
Ramleje
Recice
Reda
Redystowo
Redłowo
Rekcin
Rekownica
Rekowo
Reskowo
Reszki
Rewa
Robakowo
Rokicki Las
Rokitki
Rokitnica
Rokitnica *
Rokocin
Rombark
Ropuchy
Rotembark
Rotmanki
Rowy
Rozewie
Rozgarty przy Walichnowach
Roztoka
Rościszewko
Rościszewo
Rożental
Ruda
Rudawki
Rudno
Rukosin
Rumja
Rumja-Zagórze, Stacja kolejowa
Rusek
Rusocin
Rybaki
Rybaki
Rybno
Rynarzewo (Gdańsk-Rynarzewo)
Rynkówka
Rywałd
Ryzowie
Rzeżęcin
Rzucewo
Rów
Różyny
Rąb
Rąty
Rębiechowo
Rębielcz
Rębienica
Rębiska
Ręboszewo
Salinko
Salino
Sarnowo
Sasino
Semlin
Sianowo
Sianowo, Leśniczówka
Sianowska Huta
Sikorzyno
Sitno
Siwiałka
Skarszewy
Skorzenno
Skorzewo
Skowarcz
Skrzeszewo
Skrzeszewo Żukowskie
Skrzydłowo
Skrzydłówko
Skrzynia
Skórcz
Smarzewo
Smażyno
Smolniki
Smolniki
Smolniki
Smolno
Smoląg
Smołdzino
Smętowo
Smętowo
Smętówko
Sobieszewo
Sobieszewska Pastwa
Sobieńczyce
Sobowidz
Sobącz
Somonino
Sopieszyno
Sopot
Staniszewo
Stara Piła przy Łężycach
Stara Przerębska Huta
Starahuta Sikorska
Stare Grzybno
Starogard *
Starogard-Stadnina (Starogard-St.-St.)
Stary Barkocin
Stary Glińcz
Stawiska
Steblewo
Stefanowo
Stefanowo
Stofrowa Huta
Stogi (Gdańsk-Stogi)
Struga
Strzebielinko
Strzebielino
Strzelecino
Strzelki
Strzelno
Strzepcz
Studzienice
Studzienka (Gdańsk-Studzienka)
Stężyca Królewska
Stężyca Szlachecka
Subkowy
Subkowy, Stacja kolejowa
Sucha Huta
Suchanino (Gdańsk-Suchanino)
Suche
Suchobrzeźnica
Suchostrzygi
Suchy Dąb
Suchydwór
Sucumin
Suleczyno
Sulicice
Sulmin
Sumin
Swarożyn
Swarzewo
Sychowo
Szadółki
Szarłata
Szatarpy
Szczerbięcin
Szczodrowo
Szemud
Szemudzka Huta
Szenejda
Szerzawa
Szklana
Szklana Góra
Szlachta
Szlaga, Osada młynska
Szmelta
Sznurki
Szopa
Szopa
Szopa Będargowska
Szpon
Szprudowo
Szpęgawa
Szpęgawsk
Szteklin
Sztutowska Kępa
Szumles Szlachecki
Szydlice
Szymbark
Szynof
Słajkowo
Sławoszyno
Tadzino
Tczew
Tokary
Toliszczek
Trutnowy
Trzcianka
Trzcinisko
Trzcińsk
Trzebiechowo
Trzebuń
Trzepowo
Trąbki Małe
Trąbki Wielkie
Tuchlinko
Tuchlino
Tuchom
Tuchomko
Tupadły
Turze
Tuszki
Tuszkowska Huta
Tymawa
Tyłowo
Tępcz
Tłuczewo
Udzierz
Ujeścisko
Ulkowy
Ulkówki
Ustarbowo
Warcz
Warcz *
Warszkowo
Warzenko
Warzewo
Warzeńska Huta
Warzno
Waćmierek
Waćmierz
Wda
Wdzydze Kiszewskie
Wdzydze Tucholskie
Wejherowo
Werblinia
Westerplatte (Gdańsk-Westerplatte)
Wiczlino
Widlice
Widlino
Wielbrandowo
Wiele
Wielgłowy
Wielistowo
Wielkawieś
Wielki Bartel
Wielki Bukowiec
Wielki Będomin
Wielki Donimierz
Wielki Garc
Wielki Kack
Wielki Klińcz
Wielki Podleś
Wielkie Gronowo
Wielkie Słońca
Wielkie Walichnowy
Wielkie Wyręby
Wielkie Zdunowice
Wieniec
Wieprznica
Wierzbiny
Wierzchucino
Wilanowo
Wilcze Błota
Wilcze Błota
Wisłoujście (Gdańsk-Wisłoujście)
Witomino
Więckowy
Wiślina
Wiślinka
Wocławy
Wojanowo
Wola
Wolental
Wolsze
Wrzeszcz (Gdańsk-Wrzeszcz)
Wróblewo
Wycinki
Wyczechowo
Wydmuchowo
Wygonin
Wymysłowo
Wyrówno
Wysin
Wysoka
Wysoka
Wysoka
Wysokie
Wyspowo
Występa
Wyszecino
Wódka
Wąglikowice
Węgornia
Węsiory
Wętkowy
Wętwie
Włosienica
Zagrodno
Zagórze
Zajezierze
Zajączek
Zajączkowo
Zakoniczyn
Zakrzewo
Zaskoczyn
Zaspa (Gdańsk-Zaspa)
Zawada
Zawory
Załakowo
Załęże
Zblewo
Zbychowo
Zdrada
Zdroje
Zdrojno
Zdunowice
Zduny
Zelewiec
Zelewo
Zelgoszcz
Zgorzał
Zielenina
Zielenina
Zielenisz
Zielnowo
Zielona Góra
Zielonka
Zielonydwór
Zimne Zdroje
Zolnica
Zwarcienko
Zwartowo
Zwartówko
Zwierzynek
Zycowa Huta
Ząbrsko Dolne
Ząbrsko Górne
Zęblewo
Zła Wieś
Złota Karczma (Gdańsk-Złota Karczma)
Łaguszewo
Łapalice
Łapino
Łebcz
Łebieńska Huta
Łebno
Łubiana
Łuby
Łukocin
Łyśniewo
Łówcz Dolny
Łówcz Górny
Łączki
Łączyno
Łączyńska Huta
Łążek
Łęczyn
Łęczynek
Łęgowo
Łężyce
Śledziowa Huta
Śliwiny
Śluza
Śmiechowo
Świbno
Świchow
Świchówko
Świecino
Świemirowo (Sopot-Świemirowo)
Świetlikowo
Świetlino
Święty Jan
Świńcz
Šwięty Wojciech (Gdańsk-Šw. Wojciech)
Żabianki
Żabno
Żakowo
Żarnowiec
Żelazno
Żelistrzewo
Żelisław
Żelisławki
Żukczyn
Żukowo
Żukowo, Stacja kolejowa
Żuromino
Żuława
Żuławka